Dziecka Prawa- to ważna sprawa!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada. To dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W 2019 roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka.
To najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Mówi o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka.
Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt. Do dziś Konwencja jest najszerzej ratyfikowanym na świecie dokumentem z zakresu praw człowieka. My uczciliśmy ten wyjątkowy dzień podczas uroczystości na której spotkały się wszystkie przedszkolaki ubrane na niebiesko!