Grudzień 2018

3.12.18

Zupa ml- owsianka z rodzynkami. Pieczywo mieszane, masło, sałata zielona, konfitura truskawka, wędzuk ustrzycki. Talerz warzyw KOKTAJL NA JOGURCIE GRECKIM BANAN- ZIELONA PIETRUSZKA( NASZ WYR)

Zupa ogórkowa z ziemniakami. Racuszki jabłkowe. Mus truskawkowy. Napój cytrynowo- mandarynkowy, mięta młoda.

Zapiekanka na bułce wrocławskiej, ser żółty,ogórek kiszony,szynka tostowa z indyka. Pomidorek cherry. Herbata pigwa/ róża.

4.12.18

Pieczywo mieszane , masło,kiełki pora, wędlina, ser wędzony. Kakao Talerz warzyw. JABŁKO.

Rosół z kluseczkami. Udko kurczaka pieczone. Ziemniaki z koperkiem. Fasolka zielona szparagowa na ciepło. Kompot jagodowy z jabłkiem.

Deser z kaszki kukurydzianej z malinami. Witaminka do picia.

5.12.18

Chleb mieszany, masło, pasta twarogowa, pasta jajeczna. Talerz warzyw. Herbata z cytryną. KIWI.

Zupa grochówka. Kotlet mielony ( szynka, łopatka b/k). Ziemniaki z koperkiem. Surówka z białej rzepy. Kompot wieloowocowy.

Zupa ml- musli owocowe. Bułeczka z masłem i miodem. JABŁKO.

6.12.18

STÓŁ SZWEDZKI -bułeczki mieszane, masło,ser żółty,wędlina, czekodżem brzoskwinia, jajecznica Herbatka owocowa. Talerz warzyw. BANAN.

Zupa żurek na udżcu kurczaka z ziemniakami. Makaron z serem twarogowym i szpinakiem. Surówka z marchew, jabłko. Napój cytryna, mięta młoda.

Chleb mieszany, masło,sałata zielona, pasta z makreli wędzonej, wędlina. Talerz warzyw. Kawa inka na mleku.

Pią. 7.12.18

Zupa ml-płatki orkiszowe. Rogalik masło,sałata zielona, wędlina,pasta twarogowa. Talerz warzyw. WINOGRONA.

Zupa ziemniaczana. Ryba – filet dorsza w sosie chrzanowo- musztardowym. Ryż brązowy na sypko. Surówka z świeżego kalafiora .Kompot wieloowocowy.

Deser budyniowy o smaku czekoladowym. Biszkopty GRUSZKA

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA JEST DOSTĘPNA DLA DZIECI

ZUPY GOTOWANE NA WARZYWACH – BEZ WKŁADKI MIĘSNEJ i DROBIOWEJ.

10.12.18

Zupa ml- makaron. Bułeczki mieszane, masło, sałata zielona, serek almette z chrzanem, polędwica sopocka. Talerz warzyw. JOGURT KREMOWY O SMAKU BISZKOPTA.

Zupa krupnik – kasza pęczak. Wątróbka drobiowa. Ziemniaki z koperkiem. Surówka z kapusty kiszonej. Kompot jabłko- truskawka.

Pieczywo mieszane, masło, kiełbaska pyszna na ciepło, ketchup. Pomidorek cherry. Herbata z cytryną.

11.12.18

STÓŁ SZWEDZKI – Pieczywo mieszane , masło, kiełki pora żywiecka, ser wędzony, waniliowy, miód, jajko,kawa orkiszowa na mleku. Talerz warzyw. KALAREPKA I MARCHEWKA DO CHRUPANIA.

Zupa wiejska z zacierką. Kotlet z indyka w sezamie. Ziemniaki z koperkiem. Surówka szwedzka . Kompot owocowy.

Krem twarogowy z ananasem i brzoskwinią. Herbata pigwa/ truskawka.

12.12.18

Zupa ml- kasza manna. Rogalik masło,szynka,sałata zielona, konfitura truskawka. Talerz warzyw. MANDARYNKA..

Schab duszony w kapuście kiszonej i słodkiej. Ziemniaki z koperkiem. Zupa jagodowa z makaronem.

Świderek drożdżowy z kruszonką- cukiernia tortex. Sok 100% jabłko.

13.12.18

STÓŁ SZWEDZKI -pieczywo mieszane, masło,ser żółty,pasztet pieczony, pasta z jaj, pasta z twarogu,herbata żurawinowa. Talerz warzyw. WINOGRONA CZERWONE.

Zupa jarzynowa. Naleśniczek z duszonymi jabłkami ( nasz wyr). Napój pomarańcza, mięta młoda.

Bułeczka maślana posmarowana masłem, czekodżem śliwkowy. Kakao.

Pią. 14.12.18

Zupa ml-kasza jaglana. Bułki mieszane, masło,sałata zielona,pierś pieczona z indyka, miód, kiełki rzodkiewki. Talerz warzyw. JABŁKO.

Zupa koperkowa z ryżem.Ryba – filet miruny. Ziemniaki z koperkiem. Buraczki czerwone. Kompot owocowy.

Kisiel malinowy , bita śmietana 30% ( nasz wyr). Pierniczki w czekoladzie.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA JEST DOSTĘPNA DLA DZIECI

ZUPY GOTOWANE NA WARZYWACH – BEZ WKŁADKI MIĘSNEJ i DROBIOWEJ.

17.12.18

Zupa ml-musli owocowe. Bagietka,masło, sałata zielona, wędzuk ustrzycki, konfitura truskawka. Talerz warzyw. JABŁKO.

Zupa kapuśniaczek z kap, kiszonej. Kluseczki leniwe. Surówka marchewka, brzoskwinia ,ananas. Napój cytryna, mięta młoda.

Pieczywo mieszane, masło pasta z wędliny, pasta z jaj. Talerz warzyw. Herbata owoce lasu.

18.12.18

STÓŁ SZWEDZKI – bułeczki mieszane,masło, polędwica sopocka, pasta twarogowa, sery żółte,waniliowy, czekodżem śliwkowy,herbata.. Talerz warzyw. MANDARYNKA.

Rosół z makaronem. Udziec kurczaka pieczony. Ziemniaki z koperkiem. Brokuły i kalafior z wody. Kompot owocowy.

Deser budyniowy malinowo- truskawkowy ( nasz wyr). Biszkopty.

19.12.18

Pieczywo mieszane, masło, jajecznica, szczypiorek, pomidorek cherry. Kawa orkiszowa na mleku. KALAREPKA DO CHRUPANIA.

Zupa barszcz czerwony. Ryba dorsz w sosie po grecku. Ziemniaki z koperkiem. Kompot owocowy.

Ryż na sypko, jogurt grecki z miodem do polania. Herbatka lipowa. KIWI.

20.12.18

Pieczywo mieszane, masło ketchup, kiełbaski dobre na ciepło. Kawa inka na mleku, Talerz warzyw. WINOGRONA CZERWONE.

Zupa szpinakowa . Klopsik mięsny duszony w sosie chrzanowy. Kasza pęczak na sypko. Bukiet warzyw po królewsku. Napój pomarańcza, mięta młoda.

Pieczywo mieszane, masło,pieczeń z kurczaka ( nasz wyr), sałata zielona,ser żółty, kiełki jarmuż. Herbata owocowa.

Pią. 21.12.18

Zupa ml-kasza kukurydziana Rogalik , masło,sałata zielona miód,schab pieczony. Talerz warzyw. JABŁKO.

Zupa marchewkowa – krem. Łazanki z kapustą i pieczarką. Kompot owocowy.

Pieczywo mieszane, masło pasta twarogowa, jajko. Talerz warzyw .Kakao.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA JEST DOSTĘPNA DLA DZIECI

ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

ws-row cols=1 id=”cols1″]