Mały człowiek w wielkim świecie- podsumowanie projektu.

Podczas uroczystość , która odbyła się 30.05 podsumowany został realizowany przez nas projekt „Mały człowiek w wielkim świecie”. Dzieci z przedszkoli partnerskich przygotowały na tą okazję tance z różnych stron świata. My zaprezentowaliśmy taniec z Ukrainy. Głównym założeniem projektu było wypracowanie i wprowadzenie systemowych rozwiązań, wprowadzających do pracy olsztyńskich przedszkoli zagadnienia z zakresu edukacji międzykulturowej oraz metody pracy służące kształtowaniu u dzieci pozytywnych relacji z innymi. Celem było osłabienie stereotypów i uprzedzeń prowadzących zwykle do dyskryminacji osób odmiennych kulturowo. Punktem wyjścia do prawidłowo zaplanowanej edukacji międzykulturowej jest poznanie własnej tożsamości kulturowe dlatego też ważną częścią projektu była również tożsamość regionalna. Do projektu przyłączyły się wszystkie przedszkola miejskie z Olsztyna. W ramach realizacji projektu zaproszono gości z innych krajów takich jak : Ukraina, Kaukazu, Peru i Meksyk. Zorganizowano szereg warsztatów : bębniarskie, ceramiczne, wielkanocne, malowania kafli warmińskich. Odwiedziły nas Panie z zespołu ludowego „Warmianki Sępopolskie” oraz znana w naszym regionie Anna Broda, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Dzieci poznały tradycyjną kuchnie warmińską oraz kuchnie całego świata podczas degustacji Masterchef. Uczyliśmy się tańców polskich , warmińskich oraz z tych z różnych krajów. W przedszkolu zorganizowany został pokaz tańców z różnych stron świata oraz Przegląd Piosenki Obcojęzycznej.Był to czas zdobycia przez dzieci wielu nowych umiejętności i poszerzenia wiedzy.