Rok Dla Niepodległej

„ Katyń ocalić od zapomnienia”

13 kwietnia 2018 r. w przedszkolu odbyła się uroczystość patriotyczna w ogrodzie przedszkolnym przy Dębie Katyńskim, który jest poświęcony pamięci aspiranta Franciszka Serafina. Jak co roku nasze dzieci przedstawiły zaproszonym gościom krótki program artystyczny o tematyce patriotycznej.

11 listopada 2017r.

Przedszkolaki z naszego przedszkola niezwykle uroczyście obchodziły Święto Odzyskania Niepodległości. Dzieci z grupy VI przystrojone w biało-czerwone symbole narodowe zaprezentowały patriotyczny program artystyczny dla całej społeczności przedszkolnej. Było pięknie! W takie niezwykłe dni uczymy dzieci szacunku do  kraju ojczystego, przynależności narodowej  i doceniania tego co mamy.

katyn

Mamy zaszczyt ogłosić, że w międzyprzedszkolnym i międzyszkolnym

konkursie plastycznym pod hasłem „ KATYŃ-PAMIĘTAMY” – projekt karty

pocztowej w ramach Programu „Katyń…ocalić od zapomnienia”.

Kapituła konkursowa reprezentowana przez przedstawicieli:

Instytutu Pamięci Narodowej- dr hab. Karola Sacewicza,

Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej w Olsztynie- Barbarę Gawlicką,

Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie- Alicję Pogorzelską,

Przedszkola Miejskiego nr 37 w Olsztynie- Danutę Podhorodecką,

Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego – Wydziału Sztuki- Marcina Piotrowicza.

Wytypowała laureatów w różnych kategoriach wiekowych. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki.

Oceniano pomysłowość podejścia do tematu, kompozycję, technikę wykonania, staranność oraz

samodzielność.  W kategorii Przedszkole: nagrodę główną zdobyła wychowanka naszego przedszkola

Aniela  z gr. VI

Jesteśmy dumni!