ŚWIĘTO LASU – wycieczka

Zapraszamy na fotorelację z naszej wycieczki do Leśnictwa Wadąg.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Olsztyn wybraliśmy się do lasu w okolice Wójtowa. Mieliśmy do wykonania bardzo ważne zadanie – musieliśmy  posadzić las. Wspólnie z innymi przedszkolakami i uczniami z zapałem wzięliśmy się do pracy. Przy wsparciu Pana Tomka – leśnika z Nadleśnictwa Olsztyn sadzonki sosen znalazły się w ziemi, a dzieci dowiedziały się, jak zadbać o to, by szybko zapuściły korzenie. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji – stacje edukacyjne przygotowane przez okoliczne nadleśnictwa, przy których zdobywaliśmy kolejne punkty rozwiązując zagadki, podziwiając eksponaty zwierząt. Wszystkie zadania sprawdzały naszą wiedzę z leśnej tematyki i dostarczały nam mnóstwa nowych informacji. Zapewniono nam także chwilę odpoczynku i poczęstunek – pieczona kiełbaska była przepyszna. W tych pięknych okolicznościach przyrody dzieci miały okazję zapoznać się z ciężką, ale jakże ważną pracą leśnika i w czynny sposób zadbały o naszą Planetę Ziemię.