W trosce o atmosferę i kontakty z rówieśnikami – zajęcia z psychologiem-behawiorystą

Nasza grupa miała okazję wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Panią psycholog, Małgorzatę Jesionowską. Zajęcia dotyczyły kształtowania prawidłowej postawy wobec osób niepełnosprawnych.

Korzystając z tego, że dzieci są wolne od przesądów i uprzedzeń, które często pojawiają się u dorosłych, postanowiliśmy poruszyć ważny i obecny temat w naszej grupie. Poprzez rozmowy, zabawy oraz scenki sytuacyjne próbowaliśmy wcielić się w rolę osób, które napotykają wiele trudności w kwestiach ruchowych czy komunikacyjnych. Mogliśmy przekonać się na własnej skórze, jak trudno żyć w świecie bez dźwięków, kiedy nie słyszymy wyraźnie lub nie słyszymy absolutnie nic. Zwrócenie uwagi na takie wartości, jak tolerancja, szacunek i wyrozumiałość z pewnością wpłynie na atmosferę i integrację naszej grupy.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Jesionowskiej za wspaniałe i pouczające zajęcia, które na pewno wpłynęły na naszą wrażliwość.